Technická knihovna

MATERIÁL

Smrk je nejběžnější používaný materiál, který je cenově velmi dobře dostupný. Je měkký, ideálně houževnatý a má velmi dobrou pevnost.

Borovice je středně tvrdé, elastické a pevné. Málo sesychá a snadno se opracovává. Borovice je velmi pryskyřičný materiál.

Dřevní frízy jsou hladká křídla, která jsou vyráběná sendvičovým způsobem. Rám je vyroben ze slepených hranolů a jádro tvoří papírové voštiny nebo perforované dřevotřísky. 

VÝPLŇ

Sklo - Do exteriérových dveří používáme izolační dvojsklo 4-16-4 v těchto provedení:


PUR desky se skládají ze dvou vodovzdorných překližek a mezi nimi je izolační výplň styrodur. Má výborné izolační a mechanické vlastnosti..


Dub patří mezi tradiční materiál v truhlářské výrobě. Je známý pro svoji dlouhou životnost., pevnost, odolnost a pro svůj ušlechtilý vzhled.

Modřín patří mezi středně tvrdé dřeviny. Je elastický a pevný a málo sesychá. Lze impregnovat a mořit jen za určitých podmínek. Má aromatickou vůni a velmi tmavé suky. 

  • float
  • chinchilla čirá
  • chinchilla bronz
  • kůra čirá
  • kůra bronz

Nátěrové hmotny

Nejčastěji používáme nátěrovou techniku INDULINE.

Induline SW900 je bezbarvý lak, vodou ředitelný zpevňovač na bázi hybridů, který chrání proti vzniku hniloby, zamodrání a zamezuje vytváření skvrnitosti.

Systém Induline se skládá ze 4. stupňů povrchové úpravy

1. stupeň ZPEVNĚNÍ DŘEVA JEDNOTLIVÝCH DÍLCŮ

Penetrace vyrovnává a stabilizuje dřevo a zamezuje vytváření skvrnitosti následného základového nátěru. Také chrání spojení na čep a dlab před vlhkem a napadení houbami tam, kde jiné prostředky nestačí.

2. stupeň ZÁKLADOVÝ NÁTĚR

Základové nátěry obsahují i účinnou látku, které proniká do dřeva jako ochranný prostředek. Tím se zabrání růstu bakterií a popřípadě vzniku zamodrání. Dřevo tím dostává optimální ochranu.