Exteriérové dveře

Materiál

Smrk je nejběžnější používaný materiál, který je cenově velmi dobře dostupný. Je měkký, ideálně houževnatý a má velmi dobrou pevnost. 

Borovice je středně tvrdé, elastické a pevné. Málo sesychá a snadno se opracovává. Borovice je velmi pryskyřičný materiál.  

Dub patří mezi tradiční materiál v truhlářské výrobě. Je známý pro svoji dlouhou životnost., pevnost, odolnost a pro svůj ušlechtilý vzhled.

Modřín patří mezi středně tvrdé dřeviny. Je elastický a pevný a málo sesychá. Lze impregnovat a mořit jen za určitých podmínek. Má aromatickou vůni a velmi tmavé suky. 

Kování

Na dveře používáme dveřní závěsy průměru 20mm s pojistkou proti vysazení, bezpečnostní kliky od firmy HOPPE v různých provedeních, prahovou lištu EIFEL a zámek Z-TS 4iS/16/92/45/8x8.

Těsnění

Těsnění používáme od předního evropského výrobce TRELLEBORG, založen na 30-leté zkušenosti s výrobou těsnících profilů lů s optimalizovanými vlastnostmi těsnění proti chládku, horku, prachu, hluku a vibracím.

Výplň

Sklo - Do exteriérových dveří používáme izolační dvojsklo 4-16-4 v těchto provedení:

PUR desky se skládají ze dvou vodovzdorných překližek a mezi nimi je izolační výplň styrodur. Má výborné izolační a mechanické vlastnosti.  

  • float
  • chinchilla čirá
  • chinchilla bronz
  • kůra čirá
  • kůra bronz